У понеділок, 25 грудня, відбувся вже дев’ятий Кубок навчально-наукового інституту ФЕМ імені Олега Балацького з пейнтболу.
Всього в турнірі взяли участь шість команд – «До першої сесії», «На лінії вогню», «Студрада», «Зустрінемось на сесії», «2 надії» та «Новобранці». Впевнену перемогу цього разу святкувала збірна викладачів та випускників ФЕМ – «Зустрінемось на сесії», на другому місці – «Студрада», треті – «Новобранці».
Всі команди нагороджені грамотами від пейнтбольного клубу «КО БАРС» та студентського директорату інституту ФЕМ. Окрім безпосередньо гри, всі учасники отримали масу емоцій від спілкування на свіжому повітрі та організованої польової кухні.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://fem.sumdu.edu.ua/news-2#sigProId6d7663fdcf

 

 

15 грудня 2017 р. у м. Києві відбулось урочисте святкування двадцятиріччя Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ). Неймовірно тепла та дружня атмосфера наповнила цей ВЕЛівський день! На святкові заходи був запрошений доцент кафедри економіки та бізнес-адміністрування Сабадаш В. В.

За двадцять років ВЕЛ стала потужною, впливовою, визнаною громадською організацією з розгалуженою структурою. Ліга об’єднала в своїх лавах учених, громадських діячів, депутатів від Верховної до селищних Рад, представників органів місцевого самоврядування, освітян, студентську молодь, громадян з активною життєвою позицією.

Очільниця ВЕЛ Т. В.Тимочко зазначила, що співпраця із колективом науковців кафедри економіки та бізнес-адміністрування із широкого кола питань сприяла формуванню й реалізації державної екологічної політики, організації громадського екологічного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства; інтеграції екологічної складової до Стратегій, Програм і Планів регіонального й національного розвитку, зокрема Стратегії сталого розвитку України до 2030 р., що є особливо актуальним у контексті Європейської інтеграції України.

На підтвердження цих слів Голова ВЕЛ вручила почесну грамоту проф. Мельнику Л. Г. за вагомий внесок у збереження довкілля і впровадження ідей збалансованого розвитку та подяку доценту кафедри Сабадашу В. В. за активну та плідну науково-дослідницьку діяльність і практичну роботу у сфері захисту довкілля і екологічної безпеки. 
Також ВЕЛ направила на адресу ректора СумДУ проф. Васильєва А. В. лист-подяку науковцям  кафедри економіки та бізнес-адміністрування:

Мельнику Леоніду Григоровичу, Сабадашу Віктору ВолодимировичуКарінцевій Олександрі Іванівні, Шкарупі Олені ВасилівніКубатку Олександру Васильовичу, Дегтярьовій Ірині Борисівні, Дерев'янку Юрію Миколайовичу, Чигрин Олені Юріївні  

за багаторічну плідну співпрацю, професійну, освітню, консультаційну допомогу та науково-практичний внесок у дільність ВЕЛ.

 

З першого по десяте грудня 2017 року представники України, Молдови, Латвії, Грузії, Греції та Італії проживали незвичайне життя, досліджуючи культуру різних країн, глибше розбираючись у поняттях толерантності, стереотипів, життєвих цінностей та дискримінації. Організатором став Центр Європейських Ініціатив. 
Захід відбувся у Сумській області, а саме котедж-парку "Славна", в якому прийняло участь більше ніж 30 учасників, серед яких аспірант кафедри управління Котенко Станіслав та магістранти кафедри маркетингу та УІД Захарченко Дарина та кафедри фінансів і кредиту Бойко Катерина. Цікаво проведені та емоційно забарвлені вечори у форматі "speed-dating", представлення національної кухні, музики та танців нікого не залишили байдужими. Кожен вивчив декілька рухів із національних танців країн-учасників проекту. Не можна не згадати й про екскурсію в Театр юного глядача в Сумах та похід у бібліотеку з "живими книгами", які відкрили для учасників проекту нові можливості та розповіли про своє емоційно забарвлене та незвичайне життя. 8-го грудня молоді та активні представники 6-ти країн виступили в Охтирській гімназії з виставами про важливі та актуальні питання у суспільстві: стереотипи, толерантність, життєві цінності та дискримінацію. Школярі не залишилися байдужими до піднятих тем та після виступу з цікавістю розмовляли з учасниками про важливі речі та мали змогу зробити фото на пам'ять. Можна впевнено сказати, що культурний обмін пройшов не марно. Кожен почерпнув для себе нові знання, знайшов друзів та однодумців, хтось почав мислити по-іншому та навіть відкрив «нового себе», а хтось вийшов із зони комфорту. 
 
 
 
 
 
 
 

Завідувач кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ, директор Інституту економіки розвитку МОН і НАН України (у складі СумДУ), проф., д.е.н. Л.Г.Мельник виступив із доповіддю на конференції: «Роль освіти у впровадженні цілей сталого розвитку до 2030 року в Україні» (Києво-Могилянська Академія, 7 грудня 2017р.).
Конференція, на якій були присутні керівники університетів України, була присвячена обговоренню ролі ВНЗ у досягненні цілей сталого розвитку.
Доповідь професора Л.Мельника «Фазовий перехід до сталого (сестейнового) розвитку» була зустрінута із великою зацікавленістю і викликала значну кількість запитань.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://fem.sumdu.edu.ua/news-2#sigProId8c902cb7f2

14 грудня асистент кафедри управління, заступник директора з виховної роботи та гуманітарних питань Денис Смоленніков взяв участь у круглому столі «Як викладати корпоративну соціальну відповідальність та цілі сталого розвитку». Організатори заходу – Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Центр «Розвиток КСВ», Програма розвитку ООН в Україні. До участі в круглому столі зголосилось більше 60 викладачів та науковців з Києва та низки регіонів України.
В ході заходу були обговорені питання інтеграції КСВ в різні освітні програми, проблеми та виклики, з якими стикаються викладачі. Також відбулась презентація книги «Корпоративна соціальна відповідальність в конфліктні часи» та проведено майстер-клас «Колективна і персональна трансформація крізь призму Цілей сталого розвитку».
Учасники круглого столу отримали сертифікати та попередньо домовились про створення електронної бази даних наукових та навчально-методичних матеріалів для викладання КСВ.

 

30 листопада 2017 року Сумський державний університет відвідала делегація міжнародної аудиторської компанії Грант Торнтон Україна. Приймала гостів і організовувала зустріч кафедра Фінансів і кредиту ННІ ФЕМ ім. О.Ф. Балацького. Місцем проведення події було обрано конгрес-центр СумДУ.
На початку зустрічі представники топ менеджменту компанії провели для присутніх семінар на тему «Перспективи аудиту та фінансового консалтингу в Україні в контексті фінансової глобалізації».
Особливу зацікавленість присутніх викликала презентація можливостей, які надає слухачам акредитованих АССА бакалаврської та магістерської програм «Фінансовий менеджмент у сфері бізнесу» кафедри фінансів і кредиту ННІ ФЕМ ім. О.Ф. БалацькогоСумДУ співпраця із реальними роботодавцями. Всі присутні мали можливість ознайомитися із історією успіху кар’єрного зростання кожного із тих щасливчиків, кого було відібрано у минулому році. Як наголосила директор з персоналу Грант Торнтон Україна Ірина Туровська, наші колишні студенти всі без виключення пройшли декілька етапів проміжного атестування і тепер із гордістю можуть називати себе справжніми аудиторами.
Це вже стало доброю традицією, що всі присутні студенти отримали можливість пройти тестування з дисциплін управлінський облік (англійською мовою), бухгалтерський облік та англійська мова та співбесіду із директором з персоналу компанії.
Найбільш успішні студенти матимуть змогу пройти оплачуване стажування в компанії Грант Торнтон Україна та по його закінченні отримають шанс на працевлаштування за фахом у престижній аудиторській компанії.
З нетерпінням чекаємо на результати.

 

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://fem.sumdu.edu.ua/news-2#sigProId8fb63005f3

 

Із 12 по 18 грудня в рамках поїздки із США до України до Сумського державного університету завітав професор Медані Прасад Бхандарі, доктор філософії. Професор Медані Прасад Бхандарі  працював професором психології міждисциплінарного факультету природних наук Ресурсознавства та навколишнього середовища та досліджень сталого розвитку в Університеті Акамаї, Гаваї, США. За своє життя отримав декілька магістерських дипломів, так він є магістром з антропології (Університет Триб'юван, Непал), магістром з моніторингу та аналізу навколишнього середовища (ITC-Університет Твенте, Нідерланди), магістром сталого міжнародного розвитку (Університет Брандея, Массачусетс, США), магістром з соціології (Університет Сиракуз, штат Нью-Йорк, США). До наукової сфери інтересів професора Бхандарі належать: соціологічні теорії і практики; методи соціального та екологічного дослідження; соціальні та екологічні інновації; соціальна та екологічна політика; кліматичні зміни; міжнародне екологічне врядування; зелена економіка; сталий розвиток та оцінка економічного, соціального та екологічного впливу на суспільство та природу. Професор Бхандарі опублікував 4 книги та близько 50 наукових праць у міжнародних наукових журналах. В ході візиту професор Бхандарі познайомився із вченими ННІ ФЕМ імені Олега Балацького, зокрема із колегами кафедри фінансів і кредиту, де обговорив перспективи подальшої співпраці. Професор провів стратегічну сесію для співробітників  різних кафедр ННІ ФЕМ ім. О. Балацького. Протягом візиту професор Бхандарі запропонував низку лекцій-дискусій для студентів, аспірантів та викладачів. Основними темами спілкування стали питання отримання освіти у США, особливості освітніх курсів та програм, рух за академічну доброчесність. В своїх лекціях професор розкрив останні тенденцій із глобалізації та сталого розвитку, при цьому підкреслив роль неурядових громадських організацій у світі, чому важливо думати глобально, а діяти локально. Для аспірантів, науковців та молодих вчених професор Бхандарі провів низку семінарів із написання академічних статей та із методів досліджень. Окремо для магістерської програми «Інвестиції, підприємництво та стартапи» професор Медані П. Бхандарі провів тренінг з Конфлікт менеджменту. Наприкінці візиту професор дав публічну відкриту лекцію для містян та всіх зацікавлених у сталому розвитку міста та громади.

View the embedded image gallery online at:
http://fem.sumdu.edu.ua/news-2#sigProId12a287a02c

Студенти освітніх програм «Економіка і бізнес», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Бізнес-адміністрування» взяли участь у бізнес-зустрічі з Олегом Нестеровим, власником компанії MindK.com, яка розробляє складні веб та мобільні додатки.
Олег розповів студентам історію про свій шлях від фрілансера до директора, про перспективи ринку ІТ на 2-3 роки і яке місце в ньому займають випускники економічних спеціальностей. Захід відбувся в рамках підготовки до зимової Бізнес-школи СумДУ «Youth&Business»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНТАКТИ

EMAIL

ТЕЛЕФОНИ

Шаблоны Joomla Joomla