Протягом 2011 року на факультеті проведено чимало виховних заходів різних рівнів за ключовими напрямами виховної роботи СумДУ. Значно зросла кількість заходів за ініціативою факультету: якщо в 2010 році таких було 12, то в 2011 – 38. В квітні було вперше проведено День кафедри економіки, вже традиційними стали День маркетолога, Посвята в студенти першокурсників спеціальності «Економіка підприємства».

На першому курсі в усіх групах ФЕМ призначені куратори з числа викладачів факультету та співробітників кафедр, які регулярно проводять кураторські години, тематичні заходи на рівні академічних груп, факультету, університету. Не може не радувати зростання успішності студентів першого курсу та показники щодо збереження контингенту студентів.

Рисунок 1 - Абсолютна успішність студентів-першокурсників ФЕМ

Рисунок 2 - Якісна успішність студентів-першокурсників ФЕМ

Достатньо ефективно працює студентський деканат. З грудня 2010 року на посаді студентського декана працює Бондар Анатолій, який ініціює проведення низки заходів на ФЕМ. Так в 2011 році було започатковано традицію «квартирників», «тролейбусників» в СумДУ, студентський деканат ініціює проведення тренінгів для першокурсників від минулих лідерів ОСС ФЕМ СумДУ та інших поважних осіб. Три студенти факультету (Інна Самойленко, Ольга Тімошова та Дмитро Зібарєв) протягом року входили до складу студентського ректорату СумДУ.

У 2011 році значно зросла кількість іноземних студентів на факультеті, а це потребує особливої уваги в розрізі виховної роботи. Іноземні студенти ФЕМ беруть участь у більшості університетських заходів, стають повноправними членами університетської спільноти. Крім того на факультеті було започатковано спільні факультетські зустрічі українських та іноземних студентів, а саме катання на лижах, ковзанах, виїзди на природу, святкування національних свят. Переважна кількість іноземних студентів навчаються в окремих групах, де для них створені комфортні «мовні» умови. Крім того у 2011 році створено дві групи з англомовним викладанням дисциплін, де навчаються як українські, так і іноземні студенти. Серед основних здобутків іноземних студентів ФЕМ можна зазначити перемоги на Міжнародній науковій конференцій «Економіка для екології» (Мбелу С., М-03, Узоігве К., М-03, Нвосу Дж., АМ-61, Оредугба О., М-03, Оделіє І.П., АМ-61, Ньякунга С., М-63), активну участь у «Золотому інтегралі-2011» (Солонюк О., ЕФ-11, Мухутдинов Ш., ЕФ-11, Алекберзаде Г., М-12, Егенмурадов, М-12, Чікоті І., М-13), перемогу у Першості міста з бадмінтону серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації (Ху Бофен, М-83), друге місце у 10-му традиційному міжнародному турнірі із футболу на призи Заслуженого майстра спорту Радянського Союзу Олега Блохіна (Ебізієм В., М-93, Мбелу С., М-03).

Традиційним є високі результати та рівень підготовки студентів ФЕМ у конкурсі талантів «Золотий інтеграл». В 2011 році першокурсники факультету вибороли найбільшу кількість номінацій. Крім того в квітні був вперше проведений «Золотий інтеграл для старшокурсників», перемогу в якому вибороли саме студенти ФЕМ. Особливої уваги заслуговує зростання відсотку залучення студентів першого курсу до участі в конкурсі «Золотий інтеграл» (рисунок 3). Показово, що всі студенти-учасники «Золотого інтегралу» успішно склали зимову сесію.

Рисунок 3 – Відсоток залучених студентів до конкурсу першокурсників «Золотий інтеграл»

Студенти факультету активно долучаються до організації власних заходів. Особливо уваги заслуговує низка заходів, що була присвячена 20-річчю факультету економіки та менеджменту: від інтелектуальних ігор, наукових конференцій до виступів BMXрів та святкових вечірок.

Вже традиційним є проведення на факультеті Міжнародної наукової конференція ISCS «Економіка для екології». Ця конференція є дещо унікальною в СумДУ, тому що її оргкомітет складається переважно із студентів і вся організація заходу лежить на їх плечах.

На факультеті активно пропагується спорт та здоровий спосіб життя. Вперше за історію факультету, студенти ФЕМ отримали перемогу у традиційній Спартакіаді СумДУ. Факультет пишається своїми спортсменами, кандидатами та майстрами спорту, які підвищують спортивний рейтинг СумДУ (Коцур Д., Омельченко Т., Носок Є., Ігумнов Д., Моргуненко Р., Плоп І., Заяц К., Петрова А., Гринько Я., Проноза М., Нагорна Т. та інші).

Студенти факультету економіки та менеджменту активно та продуктивно приймають участь у різноманітних конкурсах, турнірах міського, українського та міжнародного формату, є активними учасниками стипендіальної програми "Завтра.UA", турніру з стратегічного менеджменту «GMC Junior 2011» (одна із команд ФЕМ отримала перемогу у першому турі), Міжнародного студентського тижня в Ільменау (Німеччина), міжнародних літніх шкіл (зокрема університету Кобленц-Ландау). Студенти проходять мовну практику у Туреччині, приймають участь у програмах міжнародного обміну, Work&Travel, AU-Pair тощо.

Високі результати демонструють студенти ФЕМ у інтелектуальних ті інтелектуально-спортивних змаганнях, що проводяться в СумДУ та місті. Студенти ФЕМ – переможці та призери «Що? Де? Коли?», «Своя гра», «FootQuest», «BikeQuest», є учасниками телевізійної версії «Брейн-ринг» на каналі К1.

Збільшується кількість студентів ФЕМ, що активно залучені до волонтерського руху. Студенти із задоволенням відвідують дитячі будинки, демонструють там свої таланти. Серед найбільш активних варто відмітити: Шоколенко, Е-72, Зеленська, Ф-82, Васюта, Ф-82, Касаткіна, Ф-82, Сергієнко, МК-91, Кравченко, Ф-83, Титаренко, Ф-83, Аметов, Е-92, Дворник Ф-92, Ханюкова, М-01, Степаненко, МК-11, Сьомочкіна, МК-11, Калініченко МК-11, Булатова, МК-11, Масенко, МК-11, Овчаренко, МК-11, Чернявська, Е-72.

Студенти факультету економіки та менеджменту є стипендіатами Президента України, Кабінету Міністрів України, Голови обласної державної адміністрації тощо:

  • Лавриненко А., Е-81 - Іменна стипендія Президента України, Іменна стипендія Вченої Ради СумДУ (кращий студент факультету);
  • Піддубна Т., Е-72 - Іменна стипендія Голови держобладміністрації;
  • Провозін Н., АМ-71 - Іменна стипендія Балацького О.Ф.;
  • Сірік Ю., МК-81 - Іменна стипендія Балацького О.Ф., Іменна стипендія Голови держобладміністрації;
  • Хижняк М., МК-81 - Іменна стипендія Вченої Ради СумДУ (кращий студент факультету);
  • Щербаченко В., МК-81 - Іменна стипендія Верховної Ради України.
  • Яценко Н., Е-72 - Іменна стипендія Президента України.

 

Дивіться також:

КОНТАКТИ

EMAIL

ТЕЛЕФОНИ

Шаблоны Joomla Joomla