ННІ ФЕМ імені Олега Балацького активно проводить співробітництво з провідними вищими навчальними закладами та науковими школами серед яких: Вільний університет Брюсселю (Бельгія), Колорадський університет в Колорадо Спрингс (США), Маастріхський університет (Нідерланди), університет Вайкато (Нова Зеландія) та інші.

Інститут виконує міжнародні проекти та гранти:

Відповідальні виконавці: завідувач кафедри економічної теорії: д.е.н., проф. Прокопенко О. В., завідувач кафедри управління д.е.н., проф. Теліженко О. М., доцент кафедри економічної теорії, к.е.н Костюченко Н. М. та асистент кафедри управління Смоленніков Д. О.

 • Україно-литовський проект «Розробка інституційних і економічних засад забезпечення сталого розвитку і «зеленої» економіки на регіональному рівні» (2016-2017 рр.)

Розроблено комплексну концепцію формування «зеленої» економіки на основі інституціональних основ розвитку соціально-економічних систем і механізмів зворотного зв'язку з максимальним використанням потенціалу відтворення і самовдосконалення її структурних компонентів. Українська сторона розробляє методологію та інструментарій інституційної та економічної оцінки забезпечення сталого розвитку. Литовські вчені працюють над фінансовими аспектами забезпечення сталого розвитку територій.

Відповідальні виконавці: д.е.н., проф. Мельник Л.Г., к.е.н., доц. Шкарупа О.В.

 • Європейський грант Жана Моне. «Використання кращих практик ЄС для формування стійкої (сестейнової) економіки в Україні».

У рамках програми передбачено проведення наступних курсів (модулів): «Європейські практики для імплементації засад стійкої економіки в Україні», «Європейський досвід підприємництва і організації старт-апів в Україні», «Досвід ЄС в розробці стратегій для забезпечення сестейнової економіки в Україні», «Використання європейських інститутів і цінностей для формування сестейнової економіки в Україні».

Відповідальні виконавці від кафедри економіки та бізнес-адміністрування: д.е.н., проф. Мельник Л.Г., к.е.н., доц. Дегтярьова І.Б.

 • Європейський грант Жана Моне 573581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE на тему: «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України” (2016-2019 рр.)

У рамках реалізації модуля передбачено проведення наступних курсів (модулів): «Європейська економіка та торгівельна політика ЄС»; «Основи європейської економіки та торгівельної полі».

Відповідальні виконавці від кафедри економіки та бізнес-адміністрування д.е.н., доц. Кубатко О. В., к.е.н., доц. Пімоненко Т. В.

 

Індивідуальні гранти на наукові стажування та тренінги:

Стипендіат програми Fulbright:

 • к.е.н., доц. Швіндіна Г.О.(2018-2019, 9 місяців) – Університет Пурдью (штат Індіана, США)
 • к.е.н., доц. Пімоненко Т. В.(2018-2019, 3 місяці) – Селеймський державний університет (м. Сейлем, США)

Стипендіат Австрійського агентства міжнародної мобільності та співробітництва в галузі освіти, науки та досліджень (OeAD) за програмою Ернста Маха (світова)

 • к.е.н., доц. Мирошниченко Ю. О.(2018-2019, 9 місяців) –Віденський університет економіки та бізнесу (м. Відень, Австрія).

Стипендія Латвійського уряду

 • к.е.н., доц. Пімоненко Т. В.(2018-2019, 2місяці) – Ризький технічний університет (Рига, Латвія)

Стипендіати «Технічного та економічного співробітництва Республіки Індія» (ITEC)

 • к.е.н., доц. Чигрин О. Ю. (2017, 3 тижні) – Інституті енергії та ресурсів (Нью-Делі, Республіка Індія).
 • к.е.н., доц. Пімоненко Т. В. (2018, 3 тижні) – Інституті енергії та ресурсів (Нью-Делі, Республіка Індія).
 • к.е.н., доц. Грищенко О. Ф. (2018, 1 місяць) – Національний інститут досліджень та розвитку економіки праці (м. Нью Делі, Республіка Індія)
 • к.е.н., доц. Котенко Н. В. (2020, 2 тижні) – Департамент механічного інжинірингу Національного інституту стажувань та досліджень для технічних викладачів (Бхопалі, Республіка Індія).

 

Міжнародні проекти:

 • Україно-Бельгійські Проекти.
 • Україно-Білоруські Проекти.
 • Європейської комісії TEMPUS, за яким розроблено кілька навчальних курсів, «Мережа освітніх центрів з сучасних технологій управління» та відкрито Сумський регіональний навчальний Центр підвищення кваліфікації державних службовців у рамках проекту Європейської комісії ТЕМПУС «ECESIS».
 • Індивідуальні міжнародні гранти та стажування для викладачів і студентів у Швеції, Росії, Нідерландах, Німеччині, Білорусі, Польщі, Угорщині; Міжнародні проекти та гранти: NATO (Бельгія, Греція), ICLEI – Міжнародної ради місцевих екологічних ініціатив (Фрайбург, Німеччина), Британської Ради (Велика Британія), Уряду Фландрії (Бельгія), TACIS.

Науковці інституту є членами міжнародної асоціації інституціональних досліджень та Міжнародної асоціації сталого розвитку.

Кожного року інститутом проводяться міжнародні конференції, у тому числі: «Економіка для екології», «Економіка та менеджмент: перспективи розвитку», «Маркетинг інновацій і інновації в маркетингу» «Міжнародна стратегія економічного розвитку регіону», «Економічні проблеми сталого розвитку».

В інституті працює Міжнародний науковий центр дослідження соціально-економічних систем, регулярно іноземні партнери публікуються в журналах інституту: Вісник Сумського державного університету, Механізм регулювання економіки, Маркетинг і менеджмент інновацій, монографіях, збірках матеріалів конференцій.

КОНТАКТИ

EMAIL

ТЕЛЕФОНИ

Шаблоны Joomla Joomla