ННІ ФЕМ імені Олега Балацького активно проводить співробітництво з провідними вищими навчальними закладами та науковими школами серед яких: Вільний університет Брюсселю (Бельгія), Колорадський університет в Колорадо Спрингс (США), Маастріхський університет (Нідерланди), університет Вайкато (Нова Зеландія) та інші.

Інститут виконує значну кількість міжнародних проектів та грантів:

Відповідальні виконавці: завідувач кафедри економічної теорії: д.е.н., проф. Прокопенко О. В., завідувач кафедри управління д.е.н., проф. Теліженко О. М., доцент кафедри економічної теорії, к.е.н Костюченко Н. М. та асистент кафедри управління Смоленніков Д. О.

 • Україно-литовський проект. «Розробка інституційних і економічних засад забезпечення сталого розвитку і «зеленої» економіки на регіональному рівні» на 2016-2017 роки.

Проектом передбачена розробка комплексна концепція формування «зеленої» економіки на основі інституціональних основ розвитку соціально-економічних систем і механізмів зворотного зв'язку з максимальним використанням потенціалу відтворення і самовдосконалення її структурних компонентів. Українська сторона розробляє методологію та інструментарій інституційної та економічної оцінки забезпечення сталого розвитку. Литовські вчені працюють над фінансовими аспектами забезпечення сталого розвитку територій.

Відповідальні виконавці від кафедри економіки та бізнес-адміністрування: д.е.н., проф. Мельник Л.Г., к.е.н., доц. Шкарупа О.В.

 • Європейський грант Жана Моне. «Використання кращих практик ЄС для формування стійкої (сестейнової) економіки в Україні».

У рамках програми передбачено проведення наступних курсів (модулів): «Європейські практики для імплементації засад стійкої економіки в Україні», «Європейський досвід підприємництва і організації старт-апів в Україні», «Досвід ЄС в розробці стратегій для забезпечення сестейнової економіки в Україні», «Використання європейських інститутів і цінностей для формування сестейнової економіки в Україні».

Відповідальні виконавці від кафедри економіки та бізнес-адміністрування: д.е.н., проф. Мельник Л.Г., к.е.н., доц. Дегтярьова І.Б.

 • Європейський грант Жана Моне 573581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE на тему: «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України” (2016-2019 рр.)

У рамках реалізації модуля передбачено проведення наступних курсів (модулів): «Європейська економіка та торгівельна політика ЄС»; «Основи європейської економіки та торгівельної полі

Відповідальні виконавці від кафедри економіки та бізнес-адміністрування д.е.н., доц. Кубатко О. В., к.е.н., доц. Пімоненко Т. В.

 

Індивідуальні гранти на наукові стажування та тренінги:

Стипендіат програми Fulbright:

 • к.е.н., доц. Швіндіна Г.О.(2018-2019, 9 місяців) – Університет Пурдью (штат Індіана, США)

Стипендіат Австрійського агентства міжнародної мобільності та співробітництва в галузі освіти, науки та досліджень (OeAD) за програмою Ернста Маха (світова)

 • к.е.н., доц. Мирошниченко Ю. О.(2018-2019, 9 місяців) –Віденський університет економіки та бізнесу (м. Відень, Австрія).

Стипендія Латвійського уряду

 • к.е.н., доц. Пімоненко Т. В.(2018-2019, 2місяці) – Ризький технічний університет (Рига, Латвія)

Стипендіати «Технічного та економічного співробітництва Республіки Індія» (ITEC)

 • к.е.н., доц. Чигрин О. Ю. (2017, 3 тижні) – Інституті енергії та ресурсів (Нью-Делі, Республіка Індія).
 • к.е.н., доц. Пімоненко Т. В. (2018, 3 тижні) – Інституті енергії та ресурсів (Нью-Делі, Республіка Індія).
 • к.е.н., доц. Грищенко О. Ф. (2018, 1 місяць) – Національний інститут досліджень та розвитку економіки праці (м. Нью Делі, Республіка Індія)

 

Міжнародні проекти:

 • Україно-Бельгійські Проекти.
 • Україно-Білоруські Проекти.
 • Європейської комісії TEMPUS, за яким розроблено кілька навчальних курсів, «Мережа освітніх центрів з сучасних технологій управління» та відкрито Сумський регіональний навчальний Центр підвищення кваліфікації державних службовців у рамках проекту Європейської комісії ТЕМПУС «ECESIS».
 • Індивідуальні міжнародні гранти та стажування для викладачів і студентів у Швеції, Росії, Нідерландах, Німеччині, Білорусі, Польщі, Угорщині; Міжнародні проекти та гранти: NATO (Бельгія, Греція), ICLEI – Міжнародної ради місцевих екологічних ініціатив (Фрайбург, Німеччина), Британської Ради (Велика Британія), Уряду Фландрії (Бельгія), TACIS.

Науковці інституту є членами міжнародної асоціації інституціональних досліджень та Міжнародної асоціації сталого розвитку.

Кожного року інститутом проводяться міжнародні конференції, у тому числі: «Економіка для екології», «Економіка та менеджмент: перспективи розвитку», «Маркетинг інновацій і інновації в маркетингу» «Міжнародна стратегія економічного розвитку регіону», «Економічні проблеми сталого розвитку».

В інституті працює Міжнародний науковий центр дослідження соціально-економічних систем, регулярно іноземні партнери публікуються в журналах інституту: Вісник Сумського державного університету, Механізм регулювання економіки, Маркетинг і менеджмент інновацій, монографіях, збірках матеріалів конференцій.

ПОСИЛАННЯ

КОНТАКТИ

EMAIL

ТЕЛЕФОНИ

Шаблоны Joomla Joomla