alt29 жовтня 2014 р. за ініціативою декана факультету економіки та менеджменту, д.е.н., проф. Прокопенко Ольги традиційно з лекцією для студентів ФЕМ виступив працівник Алгоритмікс Інк., Компанії IBM (м. Торонто, Канада) і Університету МакМастер (м. Гамільтон, Канада) PhD Романко Олександр.

Під час лекції Олександр Романко розповів присутнім про роботу всесвітньо відомої компанії  IBM. Компанія IBM залишила величезний відбиток в комп'ютерній історії і навіть сьогодні її темпи в цьому напрямі не знизилися. Найцікавіше, що далеко не всі знають, чим так знаменита IBM. Так, всі чули про IBM PC, проте, що вона робила ноутбуки, що колись вона серйозно конкурувала з Apple. Однак в числі заслуг блакитного гіганта є величезна кількість наукових відкриттів, а також впровадження в повсякденне життя різних винаходів. П'ять нобелівських лауреатів з фізики отримали свої премії за винаходи, зроблені в стінах цієї компанії.
В ході лекції Олександр Романко окремо зупинився на темі «Бізнес-аналітика як професія: можливості та тенденції». Професія аналітика починає користуватися широким попитом серед компаній та урядових структур. Бізнес-аналітика або просто аналітика – це "наука аналізу", процес аналізу інформації для прийняття бізнесових рішень. Вона включає у себе методи збору і обробки інформації, оцінку ризиків, моделювання і прогнозування за допомогою інформаційних і телекомунікаційних технологій. Особливості застосування інструментів бізнес-аналізу для вирішення широкого кола проблем, перспективи та переваги професії бізнес-аналітика у сучасному ринковому середовищі виявились особливо цікавими студентам, адже власним прикладом Олександр Романко, який є випускником аспірантури ФЕМ,підтвердив, що бажання та наполеглива праця у поєднанні з доброю освітою відкриває перед сучасним випускником ФЕМу широкі можливості кар’єрного зростання.

altalt