Системи екологічного менеджменту

17-21 травня 2011 року в м. Рогув, Польща, на базі Технічного університету м. Лодзь за підтримки Програми Балтійського університету відбулась міжнародна конференція “Системи екологічного менеджменту”, в якій взяли участь науковці університетів Білорусі, Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Нідерландії, Польщі, Росії, Словаччини, Швеції та України.

Сумський державний університет також мав змогу взяти участь у конференції. Наш університет представляли доцент кафедри управління Лук’янихін Вадим Олександрович і фахівець кафедри управління Барсук Тетяна Володимирівна. Учасників привітали Станіслав Белецкі, ректор Технічного університету м. Лодзь, Іренеуш Жбічінські, перший проректор Технічного університету м. Лодзь, та Ларш Ріден, професор Уппсальського університету, Швеція, під керівництвом яких проходила конференція.

Основні питання конференції були присвячені системам екологічного менеджменту, корпоративній соціальній відповідальності та аспектам їхнього викладання в різних країнах і університетах. Учасники мали змогу прослухати доповіді провідних лекторів Швеції, Польщі, Німеччини, Латвії, України та Білорусі. Обговорювались також питання теорії та практики управління навколишнім середовищем у його широкому розумінні з точки зору системного підходу до покращення екологічних показників на міжнародному рівні. Представниками СумДУ було налагоджено контакти з іншими учасниками щодо обміну студентами та викладачами, а також науковими і методичними розробками.

Конференція проходила у дружній атмосфері, усім учасникам була надана можливість поділитися досвідом та знаннями за тематикою конференції. Загалом була відмічена необхідність подальшого проведення подібних конференцій, присвячених висвітленню питань стійкого розвитку та управління якістю навколишнього природного середовища. За активну участь у конференції представники нашого університету отримали сертифікати учасників.