Інтерактивний семінар з академічної доброчесності

31 жовтня 2019 року співробітник кафедри фінансів і підприємництва (Рубанов П.М.) прийняв участь у інтерактивному семінарі “Академічна доброчесність — від міфу до цілі“. Співорганізаторами цього заходу стали Сумський державний університет і компанія «Unicheck Україна», яка надає онлайн-послуги з перевірки текстових документів на наявність запозичень.Під час своєї презентації керівник Групи сприяння академічній доброчесності СумДУ Артем Артюхов розповів про значення академічної доброчесності, загальні принципи її забезпечення, власний викладацький досвід у цьому питанні, нормативну і організаційну підтримку антиплагіатних заходів у СумДУ. Директор «Unicheck Україна» Андрій Сідляренко у своєму виступі розповів про історію створення компанії на базі українського стартапу і досягнуті масштаби діяльності на міжнародному ринку онлайн-сервісів з перевірки текстів на плагіат. Він детально зупинився на вже існуючих можливостях і перспективних розробках компанії з ідентифікації текстових збігів, а також технічних особливостях виявлення умисного приховування плагіату («чітингу» – “cheating”). Лінгвіст компанії «Unicheck Україна» Маргарита Лангенбах (м.Київ) через скайп-зв’язок виклала свої рекомендації з запобігання плагіату і використання результатів перевірки текстів антиплагіатною програмою «Unicheck» для подальшого доопрацювання академічних текстів. Завідувачка відділу інформаційних технологій Бібліотеки СумДУ Ольга Крамаренко у своїй презентації охарактеризувала види плагіату і ненавмисного плагіату, проблему встановлення оптимального рівня оригінальності текстів і допустимої частки текстових запозичень з урахуванням виду текстових робіт студентів. Під час подальшого обговорення виступаючі відповіли на питання учасників семінару.