Міста, що навчаються

«Наша місія робити людей щасливими через навчання впродовж життя» – такі ціннісні орієнтири щоденної праці озвучені мером міста Сеул (Содемунгу) Південної Кореї. Під таким гаслом з 25 жовтня по 1 листопада 2019 р пройшов візит директора ННІ ФЕМ імені Олега Балацького Васильєвої Т.А. у складі делегації з Німеччини, України, Молдови та Білорусії до Південної Кореї. Мета візиту – ознайомлення з успішним південнокорейським досвідом реалізації концепції “Міста, що навчаються”. Учасники програми прийняли участь у форумі «Активне громадянство і розбудова міст, що навчаються», який проходив в м. Сеул. «Ми розвиваємо людей через навчання впродовж життя. Люди розвивають місто» – це головні тези, покладені в основу формування соціально-економічної політики міст, а концепція «Освіта дорослих. Навчання впродовж життя» закріплена Конституцією країни». Окрім того, в Південній Кореї створений Національний Інститут навчання впродовж життя та 17 його представництв регіонах країни. «Лідерство завжди й у всьому» – це філософія життя та головне кредо корейців у навчанні. Окрім цього, особливості та динаміка освітніх процесів і, в цілому, стиль життя південнокорейців характеризується надзвичайною швидкістю. Впродовж навчального візиту члени делегації взяли участь у числених тренінгах та семінарах, організованих центрами освіти дорослих міст Південної Кореї, ознайомились з особливостями сучасних освітніх процесів для різних рівнів та форм навчання. Організаторами навчального візиту були Південнокорейська асоціація міст, що навчаються і Представництво в Україні Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів DVV International.