Наука, етика і відповідальність : професор Мельник Л.Г. на Всесвітньому науковому Форумі в Будапешті

З 20 по 23 листопада 2019 р. проф., д.е.н. Л.Г. Мельник, зав. кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ, директор НДІ Економіки розвитку МОН і НАН України узяв участь у Всесвітньому науковому Форумі (WSF) в Будапешті.

У цьому році відзначається 20 років, як було започатковано проведення цього визначного наукового заходу. Цьогорічний Форум пройшов під гаслом: «Наука, етика і відповідальність». Протягом Форуму пройшло понад 40 наукових секцій, де зроблено 150 доповідей представниками всіх континентів планети.
Піднімалися найбільш гострі питання наукової етики і відповідальності у найважливіших сферах суспільного життя: медицині, генетиці, агровиробництві, журналістиці, дипломатії, освіті, культурі.
Про зміст дискусії, які точилися на Форумі, повною мірою можна судити по назвах окремих тематичних секцій.
• Чи є етичні межі, які може досягти наука чи до яких вона повинна прямувати?
• Ким буде людина після генетичної редакції?
• Майбутнє науки і наука для майбутнього.
• Відповідальні наукові дослідження і інновації в контексті наукової інтеграції: кросглобальний та кроссуспільні аспекти.
• Етика в наукових комунікаціях.
• Наука для добробуту.
• Міжнародні норми та етичні принципи.
Одне із засідань Форуму пройшло у художньому музеї, де учасники могли стати свідком цифрових технологій.