Онлайн-заняття з практикуючим фахівцем ТОВ АВІС УКРАГРО

20 травня 2020 р. доцент кафедри фінансів і підприємництва Похилько С.В. провела онлайн-заняття з дисципліни «Електронна комерція» за темою «Розрахунки з покупцями. Виконання поставки товару» згідно розкладу для студентів групи ПІ.м-91ан що навчаються за програмою «Інвестиції, підприємництво та стартапи».

В ході заняття до них долучилася практикуючий фахівець Світлана Лук’янова, головний бухгалтер ТОВ АВІС УКРАГРО . В своїй доповіді спікер розповіла про фінансові та торгові операції компанії, що є сучасним сільськогосподарським виробником. Вітчизняна сільськогосподарська продукція впевнено завойовує агроринки в усьому світі. Особливо швидко зростають обсяги експорту сільгосппродукції до країн Євросоюзу. І цьому неабияк сприяють створена зона вільної торгівлі з ЄС (митні преференції) та нульова експортна ставка ПДВ, яка надає платникам ПДВ право претендувати на бюджетне відшкодування податку, сплаченого у вартості товарів/послуг, використаних на виробництво вивезеної за кордон сільгосппродукції. Було розглянуто сучасні платіжні системи розрахунків як з закордонними контрагентами, так і з вітчизняними, в тому числі використання смарт-карток. Пані Світлана також зупинилась на особливостях поставки товару, беручи до уваги нову редакцію правил Інкотермс-2020. Доповідач наголосила на важливості дотримання чинного законодавства щодо проведення торгових операцій під час COVID-19. До онлайн-бесіди були запрошені студенти групи Ф-71(Викладач Ілляшенко Т.О.) Наприкінці зустрічі студенти мали можливість отримати відповіді на практичні питання, що є необхідними при практично-орієнтованому навчанні.