Медіація як «Нова культура діалогу» – вебінар для студентів та викладачів з Мариною Саєнко у рамках місячника медіації в Україні

19 листопада відбувся вебінар, присвячений темі медіації та управління конфліктами для студентів 3 та 4 курсу спеціальності «Менеджмент» (провідна лекторка Тетяна Майборода у рамках дисципліни «Управління конфліктами та змінами в організації»), до яких також долучилися студенти 4 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» (провідна лекторка Надія Костюченко).

Запрошена гостя та спікерка на вебінарі – МАРИНА САЄНКО: сертифікована бізнес-медіаторка, практик з великим стажем, членкиня Національної асоціації медіаторів України, співавторка та лекторка курсу на платформі Prometheus «Діалог та медіація: шлях до примирення», керуюча партнерка адвокатського об’єднання Закон перемоги.

Обговорили багато цікавих та актуальних тем, пов’язаних з практикою використання медіації в Україні, основних її принципів, вміння та важливості налаштовувати себе та протилежну сторону на такий спосіб розв’язання конфліктів, як співпраця, та врахування інтересів обох сторін на переговорах (на прикладі Гарвардської школи переговорів).

«Важливо не шукати правих чи винуватих, не оцінювати аргументи кожної сторони, а фокусуватись на майбутньому, розуміючи, що точка зору залежить від кута, з якого кожна сторона дивиться на проблему!» – одна з цитат від пані Марини, яку студенти однозначно запам’ятають і будуть керуватися у майбутньому.