Тепер можемо констатувати, що для групи Ф-91р, в якій навчаються іноземні студенти, третій семестр їхнього навчання успішно завершився (вересень 2020 р. ─ січень 2021 р.). Група об’єднує студентів з Азербайджану, Узбекистану та з Тунісу.

Навчання проходило в особливих (карантинних) умовах.

У зв’язку з карантинними заходами, влітку 2020 року, прямі авіарейси із Києва до  Азербайджану не здійснювалися. Ще тоді, перебуваючи на канікулах, один зі студентів з великими труднощами,  окремими авіарейсами, з пересадкою у Туреччині, дістався до своєї домівки у Баку. Вилетіти у зворотному напрямку було ще складніше. Почалася гаряча фаза збройного конфлікту у Нагорному Карабасі. Студент почав відвідувати лекції та практики в режимі on-line. Але, іноді, у зв’язку з бойовими діями, були моменти, коли Інтернет і в Баку, і в інших містах Азербайджану відключали. Таки, долаючи всі труднощі, його навчання продовжувалося.

Не менші перешкоди з успіхом долала і студентка із Узбекистану. У зв’язку з посиленням карантину, як в Україні, так і в Узбекистані, студентка не могла прибути у вересні 2020 року до України. Впродовж семестру заняття з нею проходили за допомогою відео конференцій. Попри те, що різниця у часі між Ташкентом та Києвом складає 3 години, а відстань між нами більше ніж 4 000 км, на лекції і практики студентка «приходила» вчасно. Іноді «не спрацьовував» Інтернет-зв’язок, але набутий студентами досвід проведення відео лекцій вже легко долає і такі негаразди.

Авіасполучення між Тунісом та Україною виявилося більш сталим, ніж з Азербайджаном та Узбекистаном. Правда, літати можна з пересадкою на Кіпрі, але це не заважає безперебійному сполученню. Студент із Тунісу з початку семестру мешкає в Україні та, дотримуючись вимог карантину, «відвідує» заняття, як і всі його одногрупники, за допомогою відео-конференцій.

Отже, в умовах світової епідемії Covid-19 навчання стало більш адаптоване до реальних умов та вимог часу. Тепер стало буденно можливим, як для кожного викладача, так і для будь-якого студента відвідувати лекційні, практичні, лабораторні заняття тощо, у визначений розкладом час і не залежно від географічного розташування учасників учбового процесу. Набутий досвід показав, що ні відстань, ні час, ні війни, ні епідемії не  стануть на заваді будь-кому, хто хоче навчатися.